Zapraszamy do kin!

Zapraszamy do kin!

Od piątku (27.08) w kinach można obejrzeć najnowszą koprodukcję WFDiF pt. "ZUPA NIC" w reżyserii Kingi Dębskiej.

Tym filmem chciałabym przypomnieć sobie i widzom, co cieszyło nas, gdy byliśmy dziećmi. Pozwolić sobie na rozrzewnienie nad czasem, gdy całe popołudnie można było przesiedzieć z rówieśnikami na drzewie i trzepaku, a żółta syrenka rodziców ekscytowała bardziej niż dziś najnowszy model Audi. Mieliśmy bardzo szczególne dzieciństwo, które uformowało nas tak a nie inaczej. Przyjrzyjmy się życiu naszych rodziców i zauważmy, jak wiele z nich jest w nas. Ten film będzie taką właśnie intymną podróżą w świat dzieciństwa – wzruszającą, bardzo zabawną i pełną emocji - Kinga Dębska, reżyserka.

dscf2912.jpgdscf0719.jpgdscf9326.jpg

Fot. Marcin Makowski/Maku Fly

Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy” – słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii, jaką jest „Zupa nic”.

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

„Zupa nic” – zwiastun filmu

https://youtu.be/HMAC7T3PNks

Piosenka do filmu Artura Andrusa i Moniki Borzym ️

https://youtu.be/uuLx9c3vAh8

Gatunek: komedia obyczajowa

Produkcja: Zbigniew Domagalski, Studio Filmowe Kalejdoskop

Koprodukcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Axi Immo Group

Add Sum

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Scenariusz i reżyseria: Kinga Dębska („Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa”)

Obsada: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna, Rafał Rutkowski, Barbara Papis, Alicja Warchocka.

Do zobaczenia w kinie!

222002506_10159171128506564_8470900341993559187_n_1.jpg