Plan filmowy "Miasto 44" - zakończony

I edycja projektu PLAN FILMOWY ze scenografią z filmu "Miasto 44"

We wrześniu 2013 r Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych po raz pierwszy udostępniła filmową przestrzeń edukacyjną dla zwiedzających. W jednej z hal WFDiF powstał PLAN FILMOWY prezentujący elementy scenografii, kostiumy i rekwizyty z filmu "Miasto 44" w reż. Jana Komasy.

Odkrywanie tajników pracy filmowców, możliwość zobaczenia prawdziwej scenografii filmowej, założenia kostiumów, wypróbowania charakteryzacji i uczestniczenia w lekcji na planie filmowym przyciągnęły tysiące odbiorców z całej Polski i z zagranicy. Stały się też rozpoznawalnymi cechami projektu.

Uczestnicy zwiedzania za pomocą zróżnicowanych aktywności zaaranżowanych w przestrzeni PLANU FILMOWEGO, na rok przed premierą kinową filmu mieli wyjątkową okazję poczuć się jak twórcy filmu i znaleźć w miejscach na co dzień dostępnych tylko dla członków ekipy filmowej. Program oprowadzania  poruszał wiele różnorodnych zagadnień związanych z filmem i jego realizacją. Całość opracowana została tak, by otoczenie i atmosfera planu filmowego stały się inspiracją do dyskusji, zadawania pytań oraz podejmowania twórczych wyzwań.

PLAN FILMOWY "Miasto 44" otwarty był dla zwiedzających od września 2013 r. do czerwca 2015 r.

Film o charakteryzacji przed wejściem na PLAN FILMOWY "Miasto 44". :

W garderobie przed wejściem na PLAN FILMOWY "Miasto 44":

 

W 2015 r. za pierwszą edycję projektu PLAN FILMOWY - Miasto 44 Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych została nominowana do 8 edycji nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w kategorii edukacja młodego widza.