EDUKACJA FILMOWA DLA DZIECI Z UKRAINY – PROJEKT ZAKOŃCZONY

Zapraszamy na zajęcia filmowe w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie

Z myślą o dzieciach z Ukrainy i ich opiekunach przygotowaliśmy bezpłatne zajęcia i warsztaty filmowe, w wymiarze teoretycznym i praktycznym, prowadzone przez specjalistów współpracujących z WFDiF, a także pokazy filmów animowanych. Tematem przewodnim zajęć będą zawody filmowe.

Zajęcia odbywać się będą w sali warsztatowej „FILMOWA”, na terenie WFDiF, we wtorki, czwartki i piątki, w godzinach 10:00-16:00. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim z tłumaczeniem na język ukraiński.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy grup.

Więcej informacji pod adresem e-mail: plan.filmowy@wfdif.com.pl

Zapraszamy na Chełmską 21!

„Edukacja filmowa dla dzieci z Ukrainy” to inicjatywa Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, która powstała w odpowiedzi na aktualną sytuację na świecie, skierowana do dzieci i młodzieży z Ukrainy, uciekających z terenów objętych wojną. W ramach projektu powstały zajęcia, które mają na celu przybliżyć zagadnienia: produkcji filmowej, etapów powstawania filmu, najciekawszych aspektów pracy samych twórców filmowych, oraz zdobyć wiedzą w wymiarze teoretycznym i praktycznym, a to wszystko w atrakcyjnej, filmowej przestrzeni, przyjaznej dla odbiorcy. Uczestnicy zdobędą wiedzę, która do tej pory była mało znana, co pozwoli na świadome obcowanie i rozumienie sztuki filmowej.

Zajęcia odbywają się w dwóch blokach tematycznych: „Spotkanie z filmem” oraz „Warsztat filmowy”. Pierwsza część zajęć jest wprowadzeniem uczestników w świat filmu, poznanie specyfiki produkcji filmowej i różnych zawodów filmowych, druga – warsztatowa – poświęcona kreatywnej, samodzielnej pracy dzieci i młodzieży, które mogą wcielić się w kostiumografów i zaprojektować swój własny kostium filmowy. Zajęcia obudowane są projekcjami filmowymi, materiałami making of, multimedialnymi zadaniami oraz zdjęciami z planów filmowych. Dodatkowym atutem zajęć jest możliwość zobaczenia prawdziwych rekwizytów, gotowych elementów charakteryzatorskich i kostiumów filmowych. Program zajęć łączy, wiedzę z pracą własną uczestników, co pozwala na większą interakcję z grupą.

W realizację przedsięwzięcia zaangażowanych jest wiele osób, w tym edukatorzy z doświadczeniem wcześniejszej współpracy w projektach edukacyjnych WFDiF, animatorka z językiem ukraińskim oraz pracownicy i specjaliści WFDiF. Zajęcia prowadzone są w języku polskim, z tłumaczeniem na język ukraiński, dzięki czemu zdobywają dodatkowy walor uczenia się języka polskiego poprzez zabawę.

Nadrzędnym celem projektu jest pomoc w adaptacji i aklimatyzacji uchodźców z Ukrainy, poprzez wyjątkowe zajęcia filmowe, oraz upowszechnienie i popularyzacja polskiej kultury i sztuki w kontekście bogatego dorobku filmowego, artystycznego i edukacyjnego Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.