Warsztaty filmowe dla szkół

Warsztaty wokół PLANU FILMOWEGO to działania o wymiarze teoretycznym i praktycznym, prowadzone przez specjalistów pracujących, na co dzień w branży filmowej, mających doświadczenie na polu edukacji.

Warsztaty skierowane są do różnych grup wiekowych. Ich celem jest rozwijanie zainteresowania sztuką filmową i poznawanie specyfiki poszczególnych zawodów filmowych.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmowego zapisu zajęć na PLANIE FILMOWYM na naszej platformie wfdif.online

Na platformie znajdą Państwo także scenariusze lekcji, zadania i wiele materiałów filmowych w tym reportaże making of z planów.

Zapraszamy do założenia bezpłatnego konta w profilu Nauczyciel, Uczeń lub Student i korzystania z materiałów edukacyjnych i filmowych na wfdif.online

Nauczyciele mają dodatkową możliwość utworzenia lekcji z materiałów znajdujących się na naszej platformie i udostępnienia jej swoim uczniom.

Workshop - block

WARSZTAT SCENOGRAFIA

Uczestnicy warsztatu będą mogli m.in. dowiedzieć się -  kim jest Scenograf, na czym polega jego praca  i jak powstaje scenografia do filmów. Część pokazowa zilustrowana jest przykładami prac scenograficznych, a w części praktycznej samodzielne działanie twórcze -  za pomocą prostych materiałów plastycznych wykreowane zostaną makiety scenografii, które po zakończeniu warsztatu mogą posłużyć do dalszych działań - np. do nakręcenia filmu techniką animacji poklatkowej.

WARSZTAT CHARAKTERYZACJA

Uczestnicy będą mogli m.in. dowiedzieć się -  kim jest Charakteryzator, na czym polega jego praca na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje. Warsztaty zilustrowane są przykładami metamorfoz oraz częścią pokazową. Każdy uczestnik pod okiem prowadzącej będzie miał możliwość wykonania efektu charakteryzacji.

WARSZTAT KOSTIUMY

Uczestnicy będą mogli m.in. dowiedzieć się -  kim jest Kostiumograf, na czym polega jego praca  i jak powstają kostiumy do filmów. Celem warsztatu jest wstępne zapoznanie młodych ludzi z problematyką kostiumu, a w tym - przede wszystkim – kostiumu filmowego. Podczas części praktycznej zadaniem uczestników będzie wyobrażenie sobie i zaprojektowanie całej postaci ze szczególnym uwzględnieniem jej kostiumu - detali, ewentualnie charakterystycznych dla niej rekwizytów.