„panie dulskie” najnowsza produkcja wfdif w kinach.

„PANIE DULSKIE” NAJNOWSZA PRODUKCJA WFDiF W KINACH.

Od 2 października w kinach w całej Polsce można obejrzeć najnowszą produkcję Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych pt. „Panie Dulskie” w reżyserii Filipa Bajona.

Do Melanii, wnuczki pani Dulskiej, przyjeżdża Rainer Dulsky, profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje że ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Filip Bajon. Za zdjęcia odpowiada Łukasz Gutt, scenografię przygotowała Anna Wunderlich, za montaż odpowiedzialna jest Milenia Fiedler. W głównych rolach występują: Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura, Krystyna Janda, Katarzyna Herman, Olgierd Łukaszewicz, Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański.

Producentem „Pań Dulskich” jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Obraz powstał ze wsparciem finansowanym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Lublin. Dystrybutorem filmu jest firma Kino Świat. Film pokazywany był w Konkursie Głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

 

Zwiastun "Pań Dulskich":