Nocne pasmo teatrotek w tvp kultura

NOCNE PASMO TEATROTEK W TVP KULTURA

10 lutego o godzinie 23:45, zapraszamy na pokaz Teatroteki pt. „SŁABI” autorstwa tekstu Magdaleny Drab, w reżyserii Arka Biedrzyckiego.

Co piątek na kanale TVP Kultura prezentowany będzie cykl Teatroteka wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. To spektakle przeznaczone dla widzów powyżej 16. roku życia, poruszające poważne tematy społeczne, związane z rodziną i miejscem człowieka w świecie, pełne ciekawych kreacji aktorskich.

Występują: Karolina Kominek, Marcin Czarnik, Michał Meyer, Sonia Roszczuk, Szymon Nowak, Agnieszka Wosińska, Marta Malikowska, Stefania Biedrzycka

_rad6699_0_0.jpg_rad5155_0.jpg

Kim są tytułowi „słabi” ze sztuki Magdaleny Drab? To ludzie, jakich wielu dookoła nas. Banalni i udręczeni własną banalnością, nieumiejący zmierzyć się z szarą codziennością.

Popadający, a może tylko uciekający w depresję. Pragnący miłości i lepszego życia są zarażeni śmiercią, choć strach przed nią całkowicie ich paraliżuje. Główna bohaterka sztuki, to kobieta, która po urodzeniu dziecka popada w depresję. Ta depresja izoluje ją od rodziny i innych ludzi. Czy jednak na pewno macierzyństwo staje się przyczyną jej choroby? A może już wcześniej wykazywała słabość polegającą na byciu wrażliwym w świecie, w którym za siłę uważa się atrofię uczuć i prymitywizm zachowań?

Sztuka Magdaleny Drab zwyciężyła w prestiżowym konkursie Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2017 roku.

Spektakl został nagrodzony za reżyserię (Arkadiusz Biedrzycki), pierwszoplanową rolę kobiecą (Karolina Kominek), zdjęcia (Filip Załuska) oraz muzykę (Teoniki Rożynek) podczas 3. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2019 roku. W tym samym roku zdobył również nagrodę Silver Remi w kategorii Dramatic na międzynarodowym festiwalu World Fest Houston.

_rad8098_0_0.jpg_rad7312.jpg
Fot. Wojciech Radwański

AUTORKA TEKSTU: Magdalena Drab

REŻYSERIA: Arek Biedrzycki

ZDJĘCIA: Filip Załuska

SCENORGRAFIA: Justyna Elminowska

KOSTIUMY: Elżbieta Szurpicka

MONTAŻ: Marcin Sucharski

MUZYKA: Teoniki Rożynek

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Aleksander Musiałowski

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski

KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus

teatroteka_logo_na_bialym_tle-1_0.jpg