HISTORIA W OŻYWIONYCH OBRAZACH NA PLATFORMIE 35MM.ONLINE

Cykl „POLSKA NIEPODLEGŁA” oraz „JAN MATEJKO” – HISTORIA W OŻYWIONYCH OBRAZACH można ogląda na platformie 35MM.ONLINE

Dodatkowo znajdziecie tam również materiały „Z PLANU” czyli specjalnie stworzony MAKING OF.

 

Cykl edukacyjny HISTORIA W OŻYWIONYCH OBRAZACH to wyjątkowy i autorski projekt WFDiF, który jest próbą przedstawienia kluczowych momentów historii Polski w formie filmowo „ożywionych" obrazów. Widzowie mają niepowtarzalną okazję, aby niejako wejść do wnętrza obrazu, przyjrzeć się jego bohaterom, usłyszeć ich rozmowy, a także poznać kontekst historyczny, w jakim znajdowała się Polska tuż przed momentem, kiedy wszyscy bohaterowie zastygli zamknięci w klatce czasu i ramie malarskiego dzieła. Warstwie fabularnej towarzyszy komentarz wybitnych historyków, znawców historii Polski. Taka niepowtarzalna forma edukacji może być przyczynkiem do lepszego zrozumienia zagadnień historycznych, pretekstem do dyskusji, a także znakomitym uatrakcyjnieniem zajęć szkolnych.

 

Ten unikatowy cykl edukacyjny wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, a sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.

 

Ekranizacje powstały przy zaangażowaniu wybitnych polskich twórców filmowych. Reżyserem i autorem scenariuszy jest Marek Brodzki, za zdjęcia odpowiada Arek Tomiak, scenografię stworzył Marek Warszewski, kostiumy przygotowała Katarzyna Lewińska, montażu dokonał Wojciech Janas.