NOCNE PASMO TEATROTEK W TVP KULTURA

27 stycznia o godzinie 23:30, zapraszamy na pokaz Teatroteki pt. „Humani” Jarosława Murawskiego, reżyseria Katarzyna Trzaska.

Co piątek na kanale TVP Kultura prezentowany będzie cykl Teatroteka wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. To spektakle przeznaczone dla widzów powyżej 16. roku życia, poruszające poważne tematy społeczne, związane z rodziną i miejscem człowieka w świecie, pełne ciekawych kreacji aktorskich.

_j2a2946.jpg_j2a3500_0.jpg

Utwór z gatunku socjologicznego science fiction. Rozwinięte technologie pozwalają na stworzenie istot humanoidalnych, które mają zaspokoić ludzką potrzebę bliskości innej osoby. Główna bohaterka, po nieudanym związku, postanawia kupić humanoida, zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie. Indywidualne oprogramowanie pozwala stworzyć partnera idealnego. Sprawa się komplikuje, kiedy robot potrafiący upodobnić się do człowieka zaczyna wykazywać zdolność do przeżywania, odczuwania, a nawet cierpienia. Komedia nie pozbawiona refleksji o problemie sztucznej inteligencji, a także o skomplikowanej naturze potrzeb człowieka, a w szczególności kobiety.

_j2a3921.jpg_j2a4558.jpg

Spektakl zdobył nagrodę Gold Remi w kategorii Science Fiction na międzynarodowym festiwalu World Fest Houston w 2019 roku.

_rad5828.jpg_rad6418.jpg
Fot. Wojciech Radwański

Występują: Anna Ilczuk, Mateusz Damięcki, Philippe Tłokiński, Katarzyna Figura, Krzysztof Dracz, Rozalia Mierzicka, Rafał Maćkowiak, Mariusz Zaniewski, Mateusz Grydlik, Małgorzata Ścisłowicz.

AUTOR TEKSTU: Jarosław Murawski

REŻYSERIA: Katarzyna Trzaska

ZDJĘCIA: Karina Kleszczewska P.S.C.

SCENOGRAFIA: Marta Skajnowska

KOSTIUMY: Emilia Skowrońska

MONTAŻ: Kuba Motylewski

MUZYKA: Ramona Rey, Igor Czerniawski

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski

KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus

teatroteka_logo_na_bialym_tle-1_5.jpg