INWESTYCJE:
Nazwa zadania: Opracowanie dokumentacji projektowej dla drugiego etapu inwestycji WFDiF – Strefa Produkcji Filmowej w ramach wieloetapowego projektu pn.: „Modernizacja infrastruktury przygotowania, produkcji i postprodukcji filmowej poprzez stworzenie innowacyjnego kompleksu filmowego WFDiF, zlokalizowanego na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie przy ul. Chełmskiej 21”
Wartość finansowania lub dofinansowania i całkowitą wartość zadania: 1 000 000,00 PLN
Krótki opis zadania: Planowany, kilkuetapowy projekt inwestycyjny WFDiF obejmuje stworzenie nowoczesnego, wielozadaniowego kompleksu filmowego wraz z parkiem technologicznym i infrastrukturą techniczną, zlokalizowanego na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie (ul. Chełmska 21). Drugim etapem realizacji w/w przedsięwzięcia inwestycyjnego będzie zaprojektowanie i utworzenie „Strefy Produkcji Filmowej WFDiF”. Planuje się rozbudować istniejącą strefę produkcji filmowej złożoną z budynków hal zdjęciowych „W” i „Z” oraz ich zaplecza warsztatowo-technicznego o kolejne obiekty mieszczące w sobie: m.in. studio dźwięku, nową halę zdjęciową o powierzchni min. 1800 m2 oraz jej zaplecze. Budynki te powinny tworzyć ze sobą harmonijną całość w zakresie funkcji oraz architektury. W celu zaprojektowania wskazanej inwestycji i uruchomienia całego procesu inwestycyjnego niezbędne jest przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej wymaganej dla uzyskania decyzji administracyjnej o pozwoleniu na budowę oraz prawidłowego zaplanowania, budżetowania i realizacji Inwestycji. W ramach przyznanych środków finansowych, WFDiF przygotuje projekty i opracowania dotyczące tego etapu przedmiotowej inwestycji.
Data podpisania umowy: 08.2025
_________________________________________________________________________________________
Nazwa zadania: Modernizacja kompleksu studiów dla potrzeb nowoczesnej i wszechstronnej postprodukcji dźwięku i obrazu.
Wartość finansowania lub dofinansowania i całkowitą wartość zadania: 2 460 000,00 PLN
Krótki opis zadania: Modernizacja posiadanej cyfrowej konsolety mikserskiej AMS Neve DFC (Digital Film Console) do najnowszej, aktualnej wersji w studio S1 Modernizacja systemu wentylacji i klimatyzacji w Studio S1, Modernizacja Sali Kolaudacyjnej, Modernizacja podłogi w halach zdjęciowych.
Data podpisania umowy: 08.2025
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Nazwa zadania: Wymiana przestarzałego sprzętu komputerowego i monitorów na nowoczesne urządzenia zgodne z aktualnymi standardami systemowymi oraz bezpieczeństwa.
Wartość finansowania lub dofinansowania i całkowitą wartość zadania: 213.380,00 PLN
Krótki opis zadania: Z dotacji zakupione zostaną między innymi komputery stacjonarne, laptopy wraz ze stacjami dokującymi, monitory wraz z uchwytami.
Data podpisania umowy: 08.2025
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Nazwa zadania: “Strefa edukacji – Edukatorium z parkiem filmowym” w ramach wieloetapowego projektu „Modernizacja infrastruktury przygotowania, produkcji i postprodukcji filmowej poprzez stworzenie innowacyjnego kompleksu filmowego WFDiF, zlokalizowanego na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie przy ul. Chełmskiej 21”
Wartość finansowania lub dofinansowania i całkowitą wartość zadania: 837 000 PLN
Krótki opis zadania: Wykonanie projektu architektoniczno – budowlanego z zagospodarowaniem terenu (w tym projektu parku filmowego) wraz z projektami branżowymi – konstrukcja, instalacje sanitarne i elektryczne, drogi z uzgodnieniami, ekspertyzami i kosztorysami. Wykonanie projektów wykonawczych w branży Architektonicznej oraz Projektu wykonawczego Parku Filmowego.
Data podpisania umowy: 02.2024
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Nazwa zadania: Jubileusz 75-lecia WFDiF - zakup sprzętu
Wartość finansowania lub dofinansowania i całkowitą wartość zadania: 304 000 PLN
Krótki opis zadania: wydatkowanie: Z dotacji zakupiono między innymi ekrany witrynowe, ekrany dotykowe, projektor, słuchawki, a także lustra charakteryzatorskie oraz manekiny, przeznaczone do organizacji wystawy. Dodatkowo, zakupiono i wdrożono system wentylacji w kawiarni, która ma zostać ponownie otwarta na terenie WFDiF przy ul. Chełmskiej 21.
Data podpisania umowy: 08.2024
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Nazwa zadania: Modernizacja kompleksu studiów WFDiF dla potrzeb nowoczesnej i wszechstronnej postprodukcji dźwięku i obrazu
Wartość finansowania lub dofinansowania i całkowitą wartość zadania:
Krótki opis zadania: W ramach projektu zmodernizowano studio zgraniowe S1 oraz inne pomieszczenia studyjne: zmodernizowano system dźwiękowy ProTools (dwie stacje – odtwarzający i nagrywający wraz w możliwością wyświetlania obrazu video) i przeniesiono część funkcji dotychczas dostępnych na konsolecie do systemów dźwiękowych komputera. Podniesiono wydajność procesów potrzebnych do edycji dźwięku. Zainstalowano sterownik Avid S6 wraz z wielozadaniowymi wyświetlaczami LCD. Dzięki inwestycji zwieszono techniczne możliwości zgrania dźwięku oraz wprowadzono rozwiązania dające możliwość dalszej rozbudowy systemu.
Data podpisania umowy: 07.2024
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Nazwa zadania: Modernizacja sprzętu filmowego w WFDiF
Wartość finansowania lub dofinansowania i całkowitą wartość zadania:
Krótki opis zadania: Zmiany technologiczne w zakresie multimediów, gwałtowny rozwój mediów, w tym produkcji na potrzeby archiwizacji, produkcji i post-produkcji obrazu filmowego, obligują WFDiF do niezbędnych inwestycji w infrastrukturę i sprzęt. Aby sprostać tym wyzwaniom dokonaliśmy modernizacji sprzętu zdjęciowego, sprzętu laboratoryjnego i montażowego. W zakresie sprzętu zdjęciowego zakupiliśmy zestaw kamerowy do realizacji produkcji fabularnych ARRI Alexa35 i do produkcji dokumentalnych Sony fx9, wraz z osprzętem. W zakresie sprzętu laboratorium filmowego wyposażyliśmy laboratorium w nowy stół do inspekcji materiałów filmowych (aktualnie używamy 40 letniego urządzenia) oraz stanowisko do korekty barwnej (w kwietniu tego roku producent oprogramowania, które dotychczas używamy, ogłosił koniec prac rozwoju i aktualizacji, stąd konieczność zastąpienia) W zakresie sprzętu montażowego wymieniliśmy stacje robocze (obecne maja 9 lat) zgodnie z wymogami sprzętowymi stawianymi przez producentów oprogramowania do montażu film
Modernizacja zabezpieczy zaplecze WFDiF przy projektach stanowiących dobra kultury. Wzrośnie jakość i wydajność pracy. Pojawią się nowe możliwości realizacyjne, poszerzy się paleta narzędzi w kreacji artystycznej. Modernizacja zapewni najwyższą jakość techniczną i bezpieczeństwo realizowanych przez nas projektów.
Data podpisania umowy: 11.2024