Pokaz filmu „jazz outsider” na festiwalu w krakowie

POKAZ FILMU „JAZZ OUTSIDER” NA FESTIWALU W KRAKOWIE

Podczas 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego pokazany zostanie nasz najnowszy film dokumentalny pt. JAZZ OUTSIDER w reżyserii Janusza Majewskiego.

JAZZ OUTSIDER - film o spotkaniu przyjaciół, nestorów polskiego jazzu.

Seanse w cyklu Panorama polskiego dokumentu:

Wtorek, 31 maja, godz. 14:30, Agrafka

Piątek, 3 czerwca, godz. 20:30, MOS

„Jazz Outsider” film dokumentalny o Adamie Jędrzejowskim, perkusiście jazzowym, który w „złotej epoce” polskiego jazzu, na przełomie lat 50/60 XX. wieku współpracował z najwybitniejszymi instrumentalistami tamtego okresu, grając w zespołach Krzysztofa Komedy i Andrzeja Trzaskowskiego.

„W moim przekonaniu gdzieś we wszechświecie istnieje taki wielki klub jazzowy, w tym klubie komponują nadal Gershwin, Cole Porter. Są tam również nasi koledzy, z którymi nagrywałem w dawnych, dawnych czasach…” - mówi jeden z bohaterów dokumentu, a Janusz Majewski materializuje tę wizję. Jego film to niezwykle urokliwa, nostalgiczna opowieść, która przenosi nas do wspomnianego klubu z początków drugiej połowy XX wieku. Spotkamy w nim Krzysztofa Komedę, Michała Urbaniaka, Wojciecha Karolaka czy Zbigniewa Namysłowskiego. Wypijemy drinka z Milesem Davisem i dowiemy się, który polski muzyk był popularny wśród niemieckich wojskowych, a na końcu zaśpiewa dla nas już całkiem współczesna i rozkochana w jazzie Sonia Bohosiewicz.

W filmie wystąpią m.in. Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Andrzej Dąbrowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Wojciech Gogolewski, Maciej Obara, Sonia Bohosiewicz i Dorota Miśkiewicz.

Zobacz teaser filmu

male_72dpi_krzywe_plakat_10_c_wersja_finalna_05_05.jpg

Produkcja:

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Koprodukcja:

Jassmine

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

Współfinansowanie:

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Wsparcie finansowe:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

belka_partner_0.jpg

poziom_kolor.jpg

jazz_outsider_0.png