NOCNE PASMO TEATROTEK W TVP KULTURA

Już 9 czerwca o godzinie 22:45, zapraszamy na pokaz Teatroteki „WIZYTA” tekst Radosław Paczocha, reżyseria Agnieszka Maskovic.

W niedzielę na kanale TVP Kultura prezentowany jest cykl Teatroteka wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. To spektakle poruszające poważne tematy społeczne, związane z rodziną i miejscem człowieka w świecie, pełne ciekawych kreacji aktorskich.

 

Jurek (Dawid Ogrodnik) udaje się w podróż w rodzinne strony po kilku latach nieobecności. Dla wykształconego w dużym mieście bohatera wizyta w domu rodziców (Ewa Wencel, Krzysztof Stelmaszyk) jest zarówno wyzwaniem, jak i koniecznością. Aby pokonać życiowy kryzys, młody mężczyzna musi zmierzyć się ze wspomnieniami z przeszłości, z duchami zmarłych oraz obsesyjnym przeczuciem własnego końca. Teatralna opowieść o dojrzewaniu toczy się w rytmie podróży nocnym pociągiem, w którym niczym we śnie rzeczy ważne mieszają się z nieistotnymi, a powaga graniczy z groteską.

 

OBSADA: Dawid Ogrodnik, Krzysztof Stelmaszyk, Ewa Wencel, Danuta Nagórna, Jerzy Radziwiłowicz, Katarzyna Herman, Wiktoria Gorodeckaja, Paweł Domagała.

 

AUTOR TEKSTU: Radosław Paczocha
REŻYSERIA: Agnieszka Maskovic
ZDJĘCIA: Wojciech Suleżycki
SCENORGRAFIA: Anna Adamek
KOSTIUMY: Anna Adamek
MONTAŻ: Jakub Motylewski
DŹWIĘK: Michał Robaczewski
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski
REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko
PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus

 

FOT. Wojciech Radwański