NOCNE PASMO TEATROTEK W TVP KULTURA

Już 12 maja o godzinie 21:40, zapraszamy na pokaz Teatroteki „WARIAT” tekst Rafał Wojasiński, reżyseria Jakub Cuman.

Co niedziela na kanale TVP Kultura prezentowany będzie cykl Teatroteka wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. To spektakle poruszające poważne tematy społeczne, związane z rodziną i miejscem człowieka w świecie, pełne ciekawych kreacji aktorskich.

 

Bohaterem tej groteskowej opowieści jest pisarz, który w imię wolności artystycznej odmawia uczestniczenia w otaczających go „układach” i uznany zostaje w związku z tym przez najbliższe i dalsze otoczenie za „wariata”. Sam przyjmuje bez sprzeciwu tę rolę, postanawia być psem i trafia na leczenie psychiatryczne. Będąc w odosobnieniu w szpitalu, staje się niepojętym dla lekarzy przypadkiem chorego na własne życzenie. Narzucona mu i zaakceptowana przez pisarza rola „wariata” sprawia, że jego twórczość odnosi nadspodziewany sukces. Rzecz o niezrozumieniu, wyobcowaniu i samotności artysty.

 

OBSADA: Piotr Głowacki, Magdalena Kuta, Krzysztof Stelmaszyk, Monika Kwiatkowska, Łukasz Konopka, Andrzej Mastalerz, Przemysław Bluszcz, Marcin Czarnik, Agata Różycka, Martyna Byczkowska.

AUTOR TEKSTU: Rafał Wojasiński

REŻYSERIA: Jakub Cuman

ZDJĘCIA: Adam Palenta

SCENORGRAFIA: Anna Adamek

KOSTIUMY: Magdalena Pawłowicz

CHARAKTERYZACJA: Aneta Brzozowska

MONTAŻ: Artur Rej

MUZYKA: Jacek Grudzień

DŹWIĘK: Michał Robaczewski, Aleksandra Pniak, Katarzyna Figat

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski

KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus

 

FOT. Wojciech Radwański