Nocne pasmo teatrotek w tvp kultura

NOCNE PASMO TEATROTEK W TVP KULTURA

17 lutego o godzinie 23:40, zapraszamy na pokaz Teatroteki pt. „DZIEŃ DOBRY, WSZYSCY UMRZEMY” autorstwa tekstu Agnieszki Wolny-Hamkało, w reżyserii Joanny Kaczmarek.

Co piątek na kanale TVP Kultura prezentowany będzie cykl Teatroteka wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. To spektakle przeznaczone dla widzów powyżej 16. roku życia, poruszające poważne tematy społeczne, związane z rodziną i miejscem człowieka w świecie, pełne ciekawych kreacji aktorskich.

_rad6061a.jpg_rad6250a.jpg

Sztuka o poszukiwaniu tożsamości i o tym jak bardzo nie potrafimy się ze sobą komunikować. Autorka wspomina, że inspirowała się m.in. cyberpunkiem, grami komputerowymi, klimatami z filmów futurystycznych. Jej sztuka to futurystyczna baśń, a jednocześnie trochę komiks z elementami satyry społecznej. A wszystko zaczyna się, jak w realistycznym irlandzkim dramacie, w którym trochę dziwni, samotni i nieszczęśliwi ludzie spotykają się jak zawsze w tym samym barze o nazwie „Szklana Pogoda”. Dopiero później dowiadujemy się, że jest 2040 rok, a bohaterami tej dziwnej opowieści są ludzie żyjący poza istniejącym systemem. Niektórzy nie chcą być jego częścią, inni po prostu nie umieją w nim żyć. Każdy z nich ma do opowiedzenia swoją historię, a razem uczestniczyć mają w zapowiedzianym, a może tylko przeczuwanym – końcu świata.

_rad7019a.jpg_rad7245_0.jpg

Występują: Katarzyna Herman, Krzysztof Stroiński, Jacek Beler, Rafał Rutkowski, Piotr Żurawski, Marta Nieradkiewicz, Tomasz Sapryk, Sławomir Grzymkowski, Marieta Żukowska, Rafał Maćkowiak.

_rad9358a.jpg_rad6684a.jpg
Fot. Wojciech Radwański

AUTOR TEKSTU: Agnieszka Wolny-Hamkało

REŻYSERIA: Joanna Kaczmarek

ZDJĘCIA: Paweł Dyllus PSC

MUZYKA: Irina Blokhina

SCENORGRAFIA: Ewa Gdowiok

KOSTIUMY: Wioletta Uliasz

MONTAŻ: Jan Kidawa Błoński jr

DŹWIĘK: Aleksandra Pniak, Agata Chodyra

KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski

KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz

REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik

OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko

PRODUCENT: Włodzimierz Niderhaus

teatroteka_logo_na_bialym_tle-1_3.jpg